ساخت وبلاگ گیربکس اتوماتیک خرید از بانه دیجی بروز کاور موبایل لوازم جانبی موبایل تاچ ال سی دی سامسونگ تاچ ال سی دی خرید تلویزیون نمونه سوال امتحانی آذر دیجی لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل گت موب خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
درباره الگوریتم گوگل پاندا بدانیم

چه کسی را بعنوان سئوکار انتخاب کنیم؟

دوشنبه 2 تير 1399
ن : المیرا

درباره الگوریتم گوگل پاندا بدانیم

هرآنچه که بایستی درباره ی الگوریتم گوگل پاندا بدانیم

سال‌هاست که همگی ما یاد گرفته‌ایم برای خرید , جستن پاسخ سوالات‌مان , تحقیق و مطالعه و هر چیزی که به ذهن‌مان بیاید , به سراغ سایت‌های اینترنتی برویم . مفتوح کردن موتورهای کاوش مانند گوگل , معمولاً اولی گام در یافت کردن جواب‌های ما میباشند و ولی که ما نیز عادت کرده‌ایم بدین جواب‌ها اعتماد کنیم , در حدی که کسی که از ما بپرسد که از کجا مطمئن هستیم که فلان میوه دربردارنده بهمان ویتامین است , سرمان را بالا گرفته و می گوییم ( در وب خوانده‌ام ( . البته به حقیقت محتوای آنلاین چقدر قابل اطمینان بوده و راست بودن و اما اصالت این محتوا را چه کسی تضمین می‌کند؟

متخصص سئو حقیقت این است که در فضای آنلاین تمامی گونه محتوا موجود است . هر کسی قادر است داعیه نماید که آنچه می گوید صراحت دارد و کافی است جمله‌ای در وب نشر داده شده تا ده‌ها توشه در سایت‌های دیگر نسخه برداری شود . از همگی این‌ها که بگذریم , سایت‌های متعددی با روش‌های کلاه سیاه همت مینمایند با استعمال از محتوای ساخت شده بوسیله دیگرافراد , خویش را در صفحه ها نتیجه ها کاوش بالا کشیده و از این شیوه به کسب منافع بپردازند .

panda algoritm

ولی که در‌این در میان , موتورهای کاوش از جمله گوگل نیز بدون شغل ننشسته‌اند و برای رویا رویی با این پدیده راهکارهایی دارا هستند .

الگوریتم گوگل پاندا چیست؟

گوگل برای نمایش هر چه خوبتر و مطابقت و همخوانی بیشتر نتیجه ها جستجوها با خواسته‌های مخاطبانش , الگوریتم‌های متفاوتی را به عمل می گیرد که هریک از آنان به دلایلی به اسم یک مو جود نامگذاری شده‌اند . این الگوریتم‌ها الگوریتم پاندا , گوگل پنگوئن , کبوتر و مرغ مگس‌خوار اسم داشته و هرکدام نقشی حساس در وصال بدین انگیزه دارا هستند . در‌این متن قصد داریم شما‌را یکی‌از مهم ترین آنان یعنی به عبارتی گوگل پاندا آشنا کنیم . با ما همراه باشید!

پاندا , نام الگوریتمی است که گوگل از آن برای دوری از نمایش محتوای بی‌کیفیت در نتیجه ها کاوش استعمال میکند . ولی این فقط وظیفه گوگل پاندا نیست بلکه بالا آوردن سایت‌هایی که محتوای کیفیت خوب و دیدنی دارا‌هستند هم از وظیفه های دیگر گوگل پاندا است .

گوگل هنگامی تمایل به فعال‌سازی گوگل پاندا گرفت که پدیده‌ای به اسم ( مزارع محتوا ( فضای اینترنت را ذیل تاثیر خویش قرار داده بود و منجر بالا رفتن شکایات مخاطبان و یوزرها اینترنتی شده بود .

مراد از مزرعه محتوا یا این که به عبارتی Content Farm , وبسایت‌ یا این که وبسایت‌هایی است که از محتوای بی‌کیفیت و کم بها در حجم مضاعف بالا , برای پرمحتوا جلوه دادن خویش و چشم شدن در صفحه های حاصل کاوش استعمال می‌نمایند .

به گفته گوگل , ورود الگوریتم پاندا کاسه دوران تعدادی ماه , روی 12 درصد حاصل جستجوی گوگل تاثیر بدون واسطه داشت . گوگل پاندا از اولِ عمل خویش در سال 2011 , دستخوش تغییرات فراوانی شده و بارها به روزرسانی شده‌است .

الگوریتم پاندا روی چه مواقعی دارای اهمیت است؟

گوگل پاندا به صورت بدون واسطه به سراغ سایت‌ها یا این که صفحاتی میرود که محتوای آن‌ها‌را جالب و کیفیت بالا تشخیص ندهد . بعضا از عواملی را که پاندای گوگل را ( عصبانی کرده ( و منجر جریمه شدن سایتی میشوند , درپی آورده‌ایم . به شدت پیشنهاد می کنیم که اعتنا فرمایید چنین مواقعی در تارنما شما وجود نداشته باشند .

محتوای کم : صفحه های ضعیفی که نوشته درون آنها زیاد کم است , به وسیله الگوریتم پاندا بی‌کیفیت می داند میگردند . دقت داشته باشیم که در اینجا خواسته از ( نوشته ( , نوشته مربوط به قضیه به همراه منابع و لینک‌های فرنگی است . به عنوان مثال , صفحاتی باطن یک سایت طبی را در حیث بگیرید که هر یک با صرفا 4 - 5 گزاره بی آلایش تلاش می کنند یک بیماری مختص را با علامت ها و روش‌های معالجه آن معرفی نمایند .

محتوای تکراری : محتوای نسخه برداری شده , چیزی است که طبیعتاً در صفحه ها فراوانی در وب چشم میشود . الگوریتم گوگل پاندا گهگاه ممکن است صفحه های گوناگون تارنما شما که محتوای‌شان خیلی در حدود نیز بوده و متن‌های آنان بیشتراز حد با نیز نقاط مشترک دارا هستند را نیز تحت عنوان محتوای تکراری در لحاظ بگیرد . مثلا , در شرایطی‌که شرکتی دارید که نوعی سرویس ها ساختمانی را در شهرهای گوناگون به مشتریانش ارائه می دهد و یک‌سری برگه جداازهم داشته باشید با عنا وین ( ما در تهران منزل شما‌را رنگ میکنیم ( , ( ما در شیراز منزل شما‌را رنگ میکنیم ( , ( ما در تبریز منزل شما‌را رنگ میکنیم ( و . . . , ممکن است به وسیله گوگل پاندا جریمه گردید .

محتوای بی‌کیفیت :

محتوای بی‌کیفیت : صفحه ها یا این که وبسایت‌هایی که به مخاطبان خویش داده ها چندانی ارائه نمی‌دهند , از لحاظ الگوریتم پاندا برای مخاطبان خویش ارزشی قائل نیستند و می بایست جریمه شوند .

عدم وجود منابع دارای اعتبار و غیر قابل اطمینان بودن مطالب : محتوای تنظیم شده بوسیله منابعی که دارای اعتبار یا این که شناخته شده نیستند , معمولاً در لحاظ گوگل نیز اعتبار چندانی ندارند . این داستان در زمینه ی سایت‌هایی که از مخاطبان خویش اطلاعاتی مانند ویژگی ها شخصی یا این که داده ها کارت بانکی می گیرند , مهم‌تر نیز می شود .

مزرعه محتوا ( Content Farm ) : در ابتدا به مزارع محتوا اشاره کردیم . این مزارع معمولاً مجموعه‌ای میباشند از صفحه های کم کیفیت که اکثرا از سایت‌های دیگر آمده‌اند . به عنوان مثال , سایتی که تعداد دوچندان متعددی تالیف کننده غیر کارشناس استخدام کرده که مطالب کوتاه و بی آلایش در رابطه موضوعات فراوان گوناگون بنویسند تا بتواند جستجوکنندگان عبارت‌های متفاوت در جهت خویش بکشد , یک مزرعه محتوا به حساب می‌آید . گوگل پاندا از سایت‌هایی که نیز در رابطه طبی , نیز خبر ها سلبریتی‌ها و نیز اقتصاد مطالب جسته و گریخته دارا هستند چندان خوشش نمی‌آید!

محتوای کم کیفیت درج شده به وسیله یوزرها ( یا این که به عبارتی User Generated Content ) : مثلا می توانیم به وبلاگی اشاره کنیم که از پست‌های کاربرانش که مملو از داده ها نامعتبر و غلط‌های املایی و گرامری می‌باشند برای لبریز کردن فضای خویش به کار گیری می کند .

حجم بالای تبلیغات : صفحاتی که بیشتر از محتوای با اهمیت خودشان تبلیغات , بنرها و پاپ‌آپ‌های دوچندان را در معرض رویت کرد استفاده کننده میگذارند , از دید الگوریتم پاندا منزلت معتبری ندارند . این جور وبسایت‌ها را در میهن خودمان نیز , به خصوص در بین سایت‌های دانلود فیلم و آوا , فراوان می بینیم .

محتوای کم کیفیت به همراه پیوند برنامه‌های دیگر : تحت عنوان مثالی از این مسئله می‌توان به سایت‌هایی اشاره نمود که برای تلاوت مطلبی یا این که دانلود یک پوشه , شما‌را بدون چاره می نمایند که عضو فلان کانال تلگرام گردید .

وبسایت‌های بلاک شده بوسیله یوزرها : سایت‌هایی که یوزرها به هر عاملی در صفحه های حاصل گوگل بلاک می‌نمایند یا این که یا این که از افزونه‌های گوگل کروم برای این فعالیت به کارگیری می‌نمایند , بوسیله گوگل پاندا نیز جریمه می شوند .

محتوای نا مربوط به عبارت کاوش شده : سایت‌هایی که در ورقه نتیجه ها کاوش به استفاده کننده ( قسم میدهند ( داده ها متبوع او‌را ارائه نمایند یا این که حداقل پاسخی برای پرسش وی داشته باشند , در صورت عدم انجام این فعالیت از سوی الگوریتم پاندا جریمه خواهند شد . برای مثال ممکن است یک استفاده کننده در گوگل در پی ( فواید نوشیدن چای سبز ( باشد و با کلیک کردن روی یک پیوند , صرفا با انبوهی از تبلیغات مواجه شود که هیچ یک پاسخ سوال وی نیستند .

از کجا میتوانم بفهمم که سایتم بوسیله گوگل پاندا جریمه شده است؟

گوگل پاندا رایج‌ترین دسته مجازات گوگل است که تقریباً به نوعی گربیان تمام سایت‌ها را می‌گیرد ; اگرچه اخیراً وب‌سایت گوگل , پاندا را جزئی از مجازات‌های خویش نمی‌داند! و از آن تحت عنوان ( الگوریتم کیفیت ( یاد می نماید . الگوریتمی که کیفیت کلی وبسایت شمارا بررسی می‌نماید .

در صورتی‌که الگوریتم پاندا تشخیص دهد که وب‌سایت شما محتوایی کیفیت عالی زیر ساخت می کند , موتور جستجوی گوگل امتیاز پائینی برای کیفیت کلِ وب سایت شما در لحاظ می گیرد . و این فرمان منجر می شود که به رنج بتوانید در رنکینگ موتور کاوش گر گوگل قرار بگیرید .

الگوریتیم پاندا می تواند به شدت بروی درجه وب سایت تاثیر بگذارد و منجر کاهش شدید ازدحام سایت شود . برای همین است که گوگل پاندا , برروی مرتبه همگی لغات با اهمیت اُرگانیک اینترنت سایت‌تان اثر می گذارد . بدین گونه مجازات Site - Wide گفته می گردد ; بدین مفهوم که درصورتی که در جزء وب‌سایت شما مشکلی بوجود بیاید , مجازات گوگل برای کلِ تارنما در لحاظ گرفته میشود خیر برای یک لینک و پیوند یا این که یک صفحه!

درصورتی که که سایت‌تان به وسیله گوگل پاندا با کیفت تحت , متوجه تغییرات ذیل خواهید شد :

https://lnkd.in/e8YGNzu

راه‌بندان وب‌سایت با نزولی شدید , ولی تدریجی روبرو می‌گردد و در غایت روندی اثبات پیدا می‌نماید .

تمام صفحه های سایت‌تان با نقص‌ رنکینگ روبرو خواهند شد ( علی رغم تمام بک لینک‌هایی که برای آنها تهیه و تنظیم کرده‌اید ) .

وب سایت شما در جستجوی بعضی لغت ها اصلی معلوم در نتیجه ها گوگل نشان داده خواهد شد , البته خیر به حالت سابق! احتمالاً بتوانید سایت‌تان را برای بخش اعظمی لغت ها مهم در برگه 2 یا این که 3 پیدا نمائید .

تجربه نشان داده است بعداز این که گوگل چندبار به روز شود , وب‌سایت شما به رتبه‌های پایین‌تر تنزل میکند ( گوگل به صورت مداوم در حالا بالا بردن کیفیت استاندارد خویش هست.